\
\ : Drogba gólra váltotta a hatodik kapufát, kupagyőztes a Chelsea

Drogba gólra váltotta a hatodik kapufát, kupagyőztes a Chelsea

acul06  2010.05.15. 22:27

Öt kapufa és két kihagyott tizenegyes mellett egy gól született a 2009-2010-es FA-kupa londoni döntőjében, ahol a Chelsea a papírformának megfelelően győzött a Portsmouth ellen, ezzel megvédte címét, és története során először nyerte meg a bajnokság mellett az FA-kupát is...

FA-kupa, döntő
Chelsea - Portsmouth 1-0 (0-0)
Wembley, 80 ezer néző
vezette: Chris Foy
Chelsea: Cech - Ivanovics, Alex, Terry, A. Cole - Lampard, Ballack (Belletti, 44.), Malouda - Anelka (Sturridge, 91.), Drogba, Kalou (J. Cole, 71.)
Portsmouth: James - Finnan, Rocha, Mokoena, Mullins (Belhadj, 82.) - Brown, Diop (Kanu, 81.), Boateng (Utaka, 73.), O'Hara - Piquionne, Dindane
gól: Drogba (59.)

"Nagy lehetőség előtt állunk, hiszen a Chelsea első alkalommal duplázhatna. Ez nagyon nagy motiváció számomra" - nyilatkozta az angol bajnokcsapat mestere, Carlo Ancelotti a mérkőzés előtt, a Milannal már leírt olasz mester pedig első londoni szezonjában véghez is vitte a történelmi tettet

Forrás: AFP

Nagy lehetőség előtt állt játékosa, Ashley Cole is, aki háromszor az Arsenallal, kétszer a Chelsea-vel nyert már FA-kupát, hatodik elsőségével pedig átvetette a vezetést az örökranglistán. Rajta kívül csak az 1880-90-es évekből Charles Wollaston (Wanderers FC), Arthur Kinnaird (Wanderers FC, Old Etonians) és James Forrest (Blackburn) dicsekedhetett 5-5 kupasikerrel.

Mondhatjuk persze, hogy a döntőig vezető út jóval nehezebb volt, mint az utolsó lépés megtétele, hiszen ehhez csupán a Premier League idei utolsó helyezettjét kellett legyőzni.

Az idén csődbe ment, a másodosztályra készülő, és UEFA-licenc híján az Európa Ligában való indulás jogától is megfosztott Portsmouthnak hatalmas erkölcsi diadal lett volna, ha elüti a kupától a bajnokot, az első félidőben azonban az esélyeknek megfelelően hatalmas fölényben játszott a Chelsea, amely nem kevesebb, mint öt kapufát lőtt még szünet a előtt.

Már a 3. percben Lampard lövése zúgott el a bal kapufa mellett, tíz perccel később pedig már sokkal jobban célzott a válogatott középpályás, 25 méteres, kifelé csavarodó labdája a bal kapufáról vágódott az alapvonalon túlra. A 15. percben Anelka fűzte be Finnant, éles szögből leadott lövését James bravúrral védte.

A 20. perc végén Drogba kétszer is gólt szerezhetett volna, de mindkétszer az előtte álló Mokoenát találta el. Egy perc múlva a másik oldalon Boateng rossz lövésébe az ötös vonalán Piquionne szúrt bele, Cech parádés reflexszel tolta szögletre a labdát.

A 27. percben szinte kihagyhatatlan helyzet maradt ki: Ashley Cole centerezését Kalou az üres kapu előtt 4 méterről rosszul találta el, s a sípcsontjáról a lécre pattant a labda.

A 30. percben egy bal oldali szabadrúgást követően Terry emelkedett ki és Rocha, valamint Boateng között 10 méterről megint csak a lécre fejelt.

A 39. percben Drogba 26 méteres szabadrúgását James hatalmas bravúrral tolta a lécre, onnan a labda a gólvonalra pattant az eszmélő Mokoena pedig szögletre mentett.

Három perccel később Drogba vette le mellel a labdát az ötösnél, majd a kivetődő James alatt a jobb kapufára pöckölt.

Tán maga sem tudta, hogyan, mégis átvészelte tehát az első félidőt a Portsmouth, a szünet után pedig meg lett volna a lehetősége, hogy megszerezze a vezetést, de nem sáfárkodott jól a lehetőségeivel.

Az 51. percben Boateng vett át pazar mozdulattal egy belöbbölt szabadrúgást, majd csípőből tüzelt a bal felső fölé. Négy percre rá jött a még komolyabb esély: Belletti rossz ütemű belépője nyomán tizenegyeshez jutott a Pompey. Boateng középre lőtte a büntetőt, az eldőlő Cech lábbal még vissza tudott nyúlni a labdáért és hárított.

Az 59. percben már nem volt kegyelem: megszerezte hatodik kapufáját, és egyben első gólját a Chelsea, Drogba szabadrúgásból átlőtte a szétnyíló sorfalon a labdát, amely a bal oldali léc belső éléről pattant a hálóba.

A 82. percben felvillant még egy reménysugár a Portsmouth előtt, Belhadj beadása után Alex lukat rúgott, Terry épp hogy csak el tudta pöckölni a labdát Dindane elől.

Ennek ellenére nem volt benne a Portsmouth játékában a gól, a 88. percben pedig el is dőlhetett volna a meccs: Brown a földre vitte Lampardot a tizenhatoson belül, a sértett azonban mellérúgta  a büntetőt.

A Chelsea ettől függetlenül megnyerte a döntőt, Carlo Ancelotti rögtön az első szezonjában duplázott a csapattal, Terry és Lampard pedig közösen lendítette a magasba a Kékek hatodik FA-győzelméért jártó trófeát.