\
\ : Barclays Premier League győztes: CHELSEA FC!

Barclays Premier League győztes: CHELSEA FC!

acul06  2010.05.09. 20:44

A Manchester Unitednek halvány reménye még volt arra, hogy megvédje bajnoki címét a Premier League-ben, ám ehhez a Chelsea-nek az utolsó fordulóban botlania kellett volna a Wigan ellen. Erről azonban szó sem volt, Carlo Ancelotti csapata 8-0-ra lemosta riválisát, így megtartotta egypontos előnyét, a ManUnited 4-0-s Stoke elleni diadala pedig csak a második helyhez volt elegendő. Didier Drogba lőtte a Chelsea utolsó három gólját, így - a 26 gólos Wayne Rooney-t megelőzve - 29 találattal lett angol gólkirály--->(tovább a részletekért + évi összefog.)

A Chelsea-nek csak magával kellette törödnie, s hogy a szurkolóik ne izguljanak sokáig, arról a tavalyi gólkirály Nicolas Anelka gondoskodott: Drogba 17 méterről elvégzett szabadrúgása megpattant a sorfalon, Lampard előre fejelt labdája a leshatáron helyezkedő Malouda felé szállt, aki mellel tette le a labdát Anelkának, a francia csatár pedig hat méterről, fordulásból bevágta a labdát Pollitt kapujába.

Anelka - akinek ez volt a századik meccse Chelsea-mezben - tavaly 19 góllal lett gólkirály, ez idén még az élmezőnyhöz is kevés lenne, Drogba és Rooney 26 gólt szerzett a 37. fordulóig.

A Chelsea a gól után úgy játszott, mintha idegenben szerepelne, elsősorban a védekezésre koncentrált, és kontrákra épített. Egy ilyen ellentámadás során futott el nagyszerűen Drogba a jobbszélen, trükkös labdamegkerülés után erősen középre lőtt, ám Caldwell felszabadított.

Ekkor még sikerrel járt a védő, a 31. percben viszont már nem: Lampardot csak szabálytalanul tudta a 16-oson belül megállítani, ami duplán fájhatott a meccset figyelő MU-fanatikusoknak: a Chelsea 11-eshez jutott, Caldwellt pedig kiállította a bíró. Lampard magabiztosan lőtt a jobb alsóba (2-0).

Forrás: AFP

A Lampard-góllal szinte egy időben megszerezte a vezetést a Manchester United is a Stoke ellen: Giggs szöglete után Fletcher közelről a bal felsőbe lőtt. A 38. percben már a MU is két góllal ment: Berbatov remek megindulása után Giggs 7 méterről, laposan lőtt a kapu közepébe (2-0).

A második félidőben tovább növelhette volna előnyét a Chelsea, ám két oka is volt annak, hogy ez nem sikerült: Drogba bal oldali beadása után Lampard elegáns mozdulattal csak a kapufára tudott emelni, de ha bemegy, akkor sem gól, mert Anelka lesen volt.

Az emberelőnyben megtáltosodott a Chelsea, szinte akkor lőtt gólt, amikor akart. Az 54. percben Kalou kényszerítőzött látványosan Lamparddal, majd öt méterről nem hibázott.

Pont ekkor Higginbotham öngóljával Manchesterben növelte előnyét a United is, ám ennek a bajnok cím szempontjából nem volt jelentősége, hiszen a Chelsea Londonban a 4-0 után is tovább rúgdosta a gólokat.

Forrás: AFP

A gólszerző személye is fontos volt, hiszen Didier Drogba a forduló előtt még holtversenyben állt a góllövőlista élén Wayne Rooney-val. A 64. percben parádés, ollózó mozdulattal húzta kapura a labdát, a kipattanót Lampard középre ívelte, az elefántcsontparti csatár pedig néhány lépésről a hálóba fejelt.

Nem sokkal később Emmerson Boyce a 16-oson belül felvágta Ashley Cole-t, s a 11-est ezúttal nem Lampard, hanem - hogy biztos legyen a gólkirályi cím - Drogba vállalta, s nagy lövése a jobb kapufa belső éléről vágódott a hálóba (6-0).

Mindeközben Rooney-t Manchesterben lecserélték, így Drogba hivatalosan is gólkirály lett.

Ám nem 28 góllal, hiszen a 80. percben megint betalált: Lampard lapos szöktetését Joe Cole lőtte kapura, Politt védett, de a labda épp Drogba elé került, aki közelről bekotorta (7-0).

Forrás: AFP

Park belőtte a negyediket a a Fulhamnek, a címvédő MU is szép győzelemmel lett ezüstérmes.

De ennél sokkal szebb győzelemmel lett bajnok a Chelsea, a 90. percben az alapvonalnál a rendkívül erőszakos Joe Cole még be tudta adni, az érkező Ashley Cole pedig 10 méterről, ballal, kapásból szépen lőtt a jobb alsóba (8-0).